Урок, проведено в рамках тижня економіки.

Його утотожнюють слова, які охарактеризують дітей: відповідальні, підтримуючі, впевнені, цілеспрямовані, енергійні, веселі, знаючі



ПЛАН НЕТРАДИЦІЙНОГО УРОКУ

З ЕЛЕМЕНТАМИ ГРИ «Ефективна орфографія»  ПРОВЕДЕНОГО В РАМКАХ ТИЖНЯ ЕКОНОМІКИ

Міжнародна   валютна   система

         Мета уроку-гри: Навчити учнів самостійно формувати поняття і вивчати їх, працювати в команді; ознайомити з новими термінами та рейтингами України в системі міжнародних валютних стосунків; залучити дітей до проведення гри.

Інформаційне забезпечення:

  Відео-урок підготований Альоною Гуцал (ученицею 11 класу) на тему «Міжнародна  торгівля на погляд Давида Рикардо»

    - Текстові матеріали для гри (додаток)

   Презентація на тему «Найбільші фінансові лідери світу – 2016. Версія PaySPACE MAGAZINE»

 

Хід уроку

І. Пригадаймо попередній урок!

Перегляд відео-уроку на тему «Міжнародна торгівля на погляд Давида Рикардо». 

Коротке обговорення.

ІІ. Перебіг вправи «Ефективна орфографія»

A.  Клас поділяється на групи (за бажанням)

B.  В групі визначаються дійові особи: письменник, коректор, два кур’єри.

C.  Кур’єри залишаються стояти, оскільки під час гри вони будуть у русі.

D.Перші кур’єри в групах читають і запам’ятовують текст якомога точніше, передають знання другим кур’єрам, а ті – письменникам.

Письменник має записати цей текст, а Коректор після запису – перевірити його, порівнюючи з оригіналом. Знайдені помилки мають бути виправлені червоним кольором.

Команда зачитує і переказує текст вчителеві.

Визначається команда-переможець

ІІІ. Коротка розповідь на тему «Найбільші фінансові лідери світу – 2016. Версія PaySPACE MAGAZINE»

Коментарі до презентації.

Слайд 2. Фінансова компанія Z/Yen Group Ltd. в 2016 році провела своє 21 дослідження під назвою «Світові фінансові центри». Проаналізувавши більше 100 міст світу, які мають місце в міжнародних рейтингах глобальних відносин.

Коротко про компанію. Дані про неї змусять вас довіряти і поважати Z/Yen Group Ltd. Заснована ця фінансово-статистична установа у Лондоні, 1994. За короткий термін стала №1 у світі оскільки активно сприяла розвитку суспільного зростання і проводила паралелі, які виявляли залежність суспільства від новацій та фінансової системи. Ключові особи та рядові працівники компанії мають расові та національні відмінності. Наприклад, тут працюють представники 8-ми національностей. І ЦЕ Є ДОБРЕ. Але спільне у претендентів на місце у компаніє все ж є: володіють сімома мовами більшість, мають досвід роботи більш ніж в семи десяти країнах. Це креативні, розумні і точні особи.

Слайд 3. Максимальну кількість балів набрали і ввійшли до п’ятірки лідерів такі міста:Лондон, Н’ю-Йорк, Сингапур, Гонконг, Токіо. Якщо розглянемо дані, то виявимо, що фінансовим центром ближнього Сходу є Дубаї, але Абу-Дабі стрімко наздогнав і починає обходити Дубаї.

Далі дані по Африці, Латинській Америці, Східній Європі…

Слайд 4. Z/Yen Group Ltd. збирає дані за такими показниками: бізнес-ситуація в місті – мається на увазі чи привабливе місто для інвестицій та чи є можливість безпечного обігу грошей тощо. Репутація, фінанси, інфраструктура, людський капітал.

Слайд 5. Україна також розвивається в сфері технологій та фінансування. В якійсь галузі швидше, в якійсть трішки шкутильгає, але розвиток спостерігається. Cім подій 2016, які напряму пов’язані із бізнесом, обігом грошей та новаціями…

IV. Підсумок уроку. Висновки.

 

... і хоч команда кур'єрів Альони і Олексія посіла друге місце (з відривом лише в один бал) це не завадило їм посміхатися та грати на позитиві...



ДОДАТОК

ТЕКСТ ДЛЯ ВПРАВИ «ЕФЕКТИВНА ОРФОГРАФІЯ»

Міжнародна валютна система

Розвиток міжнародних стосунків передбачає становлення міжнародних валютних відносин.

Міжнародна валютна система – це сукупність способів, інструментів, міжнародних організацій, за допомогою яких відбуваються платежі і розрахунки  країн у межах світового господарства.

Елементами міжнародної валютної системи є міжнародна ліквідність, валютні ринки, валютний курс, міжнародні фінансові організації.

1.      Міжнародна ліквідність – це сукупність усіх платіжних інструментів, які можуть бути використані в міжнародних розрахунках (кредитні гроші;  золото в зливках;  «тверді» валюти – долари, євро)

2.      Валютний курс – це ціна грошової одиниці однієї країни, виражена в грошовій одиниці іншої країни.

3.      Валютний ринок – це система механізмів, функціонування яких забезпечує купівлю-продаж національних грошових одиниць та іноземних валют для обслуговування міжнародних платежів.

4.      Міжнародні валяно-фінансові організації  забезпечують взаємодію країн під час розв’язання міжнародних валютних проблем, сприяють стабілізації валют, створенню системи платежів і розрахунків. Це Міжнародний Валютний Фонд, Міжнародний Банк Реконструкції та Розвитку, Міжнародна фінансова корпорація, Міжнародна асоціація розвитку.

Окремо для кожної країни найважливішим є стабільний розвиток і стійкість її національної валюти. Дуже важливим є і її визнання іншими валютами. Американський долар,євро, японська єна отримали таке визнання.

Валюта – це грошова одиниця, що використовується як світові гроші, тобто як міжнародна розрахункова одиниця, засіб обігу та засіб платежу головна роль валюти – обслуговувати функціонування світової економіки та інтеграція до неї національних економік окремих країн.

Резервна валюта -  це валюта, яку використовують для покриття дефіциту платіжного балансу, надання позик, кредиту, фінансування допомоги.

Види валютних курсів:

-          Форвард – терміновий курс – це ціна за якою валюту продають  або купують за умови передачі її на певну дату в майбутньому. Отже, під час укладання таких угод сторони намагаються передбачити рівень обмінного курсу.

-          Спот-курс – це ціна одиниці іноземної валюти однієї країни, виражена в одиницях валюти іншої країни та встановлена  на момент укладання угоди.

-          Крос-курс – це співвідношення між двома валютами, яке встановлюється з їх курсу щодо курсу третьої валюти. Часто виникають ситуації, коли невигідно здійснювати пряму купівлю певної іноземної валюти, тоді і використовують крос-курс:    

Крос-курс валют країн А та Б  = валюта країни А   *   долар США   

                                                                          Долар США          валюта країни Б

До найдорожчих валют світу належать:

Кувейтський динар = 3.32 USD

Бахрейнський динар = 2.65 USD

Оманський ріал =  2.60 USD

Британський фунт =  1.47 USD

Євро =  1.13 USD


інші моменти)))


Write a comment

Comments: 0