Ким я бачу себе через 10 років: Шлях людини без досвіду роботи.

План розповіді

Слайд 3

Мов блискавка пролетів ще один, останній рік безтурботності й дитинства. Перед кожним із нас відкриваються двері у доросле, самостійне життя. І першим кроком має бути вибір майбутньої професії, від якого залежатиме подальший шлях. Тому, страшно помилитися у цьому виборі. До того ж, хотілося б,  щоб він приносив користь не лише собі, а й суспільству. Щодо мене, то я  бачу своє майбутнє досить туманно… Кажуть, що ми – ковалі власної долі, проте чи дійсно це так? Бо значний вплив на це мають і оточення й стан держави і безліч інших чинників, які від нас не залежать.
Тому, я б  хотіла розповісти про бажане, можливо, імовірне майбутнє, а також розглянути проблему пошуку робити  випускників університету без досвіду роботи з боку молодих людей та роботодавців.

І це правда, проте незважаючи на це, гадаю, слід боротися за власне щастя, і докладати чималих зусиль для здійснення власної мрії. І, можливо, доля повернеться до вас обличчям… «Повірте, що зможете, і пів шляху вже пройдено.» (Теодор Рузвельт)
Слайд 5
Отже, у майбутньому я бачу себе архітектором. «
Єдиний спосіб зробити видатну роботу – щиро любити те, що робиш.»( Стів Джобс) Хотілося б, звичайно,  успішним. Обираючи цей шлях, я уявляла, як незабаром буду працювати у великій компанії, де сидітиму за кресленнями та проектуванням і буду працювати над грандіозним проектом, який стане не менш відомим ніж «Будинок з химерами» Городецького чи «Зимовий палац» чи «Лондонський огірок».

Слайд 7

Отже для цього недостатньо простого таланту, ця робота вимагає неабиякої працьовитості, креативності та вміння розуміти  потреби особи та дивитися крізь час. Чесно кажучи, я навіть злякалася того, що чекає на юного майбутнього архітектора під час навчання. Але, іти до мети ніколи не буває легко.
Не  все так просто, як здавалося б. Особливо в нашій-то країні.  
У кожного новачка є мрії про професійну реалізацію та кар'єрне зростання - це свідчить про цілеспрямованість. Однак просування до хорошої посади вимагає старанної роботи. Ніхто в часи жорсткої конкуренції на ринку праці не перестрибує по десять ступенів кар'єрних сходів відразу. Лише роботою над собою можна досягти кар'єрних висот. 10 років- це чималий відлік часу, проте цього замало, аби вивчитися та досягти вершин в обраній спеціальності.
Крім того, роботодавцю не завжди вигідно наймати новачка, бо це вимагає додаткових вкладень, може призвести до неприємних ситуацій, конфліктів. Молодий спеціаліст ще не зовсій орієнтується у сфері своєї діяльності, робить багато помилок. Тому, часто таким канддатам просто відмовляють.

Слайд 9
І тут виникає таке протиріччя: «Звідки візьметься досвід роботи, якщо людей без досвіду не хочуть брати на роботу?» Кожен знаходить вирішення проблеми по-своєму. Я ж пропоную кілька можливих варіантів
Слайд 11

Проте, не слід сильно нарікати на роботодавців, адже водни ідуть на великий ризик беручи молодого спеціаліста, бо…

 

 

Слайд 12

Сьогодні молодим фахівцям знайти роботу часто непросто. Тим більше якщо ви без досвіду роботи й лише збираєтеся осягнути всю красу трудових буднів. Про роботу варто замислюватися раніше, коли ви ще студент. Тут-то дуже важливо розумно й грамотно підійти до питання свого першого працевлаштування.